Nasza Wizja

KANA aby zadbać o swoje małżeństwo i rodzinę

Wszyscy marzymy o założeniu rodziny i życiu w zgodzie, ale często jest to bardzo trudne. KANA jest odpowiedzią na to pragnienie par na całym świecie i na wiele wyzwań, z którymi muszą się dziś zmierzyć.

Naszą misją jest pomaganie wszystkim w tworzeniu fundamentów trwałego i owocnego związku, pogłębianie powołania małżeństwa i rodziny jako filaru osoby i społeczeństwa oraz jako miejsca przyjmowania życia i uczenia się miłości.

KANA jest misją Wspólnoty Chemin Neuf, katolickiej wspólnoty o ekumenicznym powołaniu. Jest ona otwarta dla wszystkich par – małżeństw i nie tylko. Jest otwarta dla rodziców samotnie wychowujących dzieci. KANA zaprasza ludzi wszystkich wyznań chrześcijańskich, niezależnie od tego, czy są regularnymi lub sporadycznymi uczestnikami kościoła, czy też niepraktykującymi. We współpracy z lokalnymi kościołami, KANA dostosowuje się do kultury i języków 50 krajów, w których jest reprezentowana.

  • KANA rozwija różnorodne programy.
  • Pedagogika misji KANA jest dostosowana do różnych potrzeb małżeństw i rodzin.
  • KANA szanuje wolność i drogę każdego człowieka.
  • Centrum propozycji misji KANA jest sześciodniowy warsztat „Tydzień KANA”, którego celem jest odnalezienie sensu życia małżeńskiego i zaangażowania w rodzinę.
  • KANA przyjmuje również tych, którzy chcą by im towarzyszono w misji rodzicielskiej (KANA RodzinaKANA Rodzice), lub tych którzy przechodzą trudny okres lub są w separacji.
  • Troszczy się o młode pary proponując program dla parafii KANA Welcome.

Ufając działaniu Ducha Świętego KANA pragnie ucieleśnić słowa papieża Franciszka w adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia – Radość miłości (2016): „W każdej sytuacji Kościół odczuwa potrzebę wypowiedzenia słowa prawdy i nadziei. Wielkie wartości małżeństwa i rodziny chrześcijańskiej odpowiadają poszukiwaniom, które prowadzą przez ludzką egzystencję. Jeśli widzimy wiele trudności, są one wezwaniem do uwolnienia w nas energii nadziei, przekładając je na prorocze sny, działania, które przemieniają i wyobraźnię miłości. » (AL 57)

Jako prawdziwa „szkoła” rodziny i pary, w której doświadcza się radości z miłości, KANA wyraża swoją misję poprzez formułę: „kochać bardziej”.